Warning: strip_tags() expects parameter 1 to be string, array given in /home/takrair/rsweek.ir/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/core/class-vc-base.php on line 487
اطلاعات تماس
تهران 88314631 info@rsweek.ir هفت تیر، شهید مازندرانی، پلاک 6 طبقه 5
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

روستا برای نوآوری، نوآوری برای روستا

روستایی شو فرصتی برای آموختن و اشتراک گذاری تجربیات تلخ و شیرین در مسیر پرفراز و نشیب موفقیت و همچنین آشنایی با جامعه ی بزرگ روستاهای ایران است.

ترویج و انتشار نوآوری‌ها

ترویج و انتشار نوآوری‌ها، تجربیات و ایده‌های شرکت کنندگان در رویداد به عنوان الگوهای موفق برای بهره برداری توسط سایر ذینفعان

شناسایی دانش بومی

شناسایی و معرفی دانش بومی روستایی متناسب با شرائط اقلیمی حال حاضر و سازگار با پایداری منابع طبیعی

شناسایی ایده‌های نوین

شناسایی و معرفی روشهای نوآورانه و ایده‌های نوین مبتنی بر تجارب و خلاقیت افراد

ایده های جدید و حرکت های جسورانه

جشنواره روستایی شو به عنوان یک رویداد دائمی سالانه توسط کانون توسعه کارآفرینی روستایی اندیشه پویا (تکرا) طراحی شد و در دی‌ماه 1398 با حمایت جامعه روستایی، صاحبنظران، مسئولین و فعالان بخش‌های دولتی، غیردولتی، خصوصی، دانشگاهی و رسانه آغاز به کار کرد.

تا 20 دی‌ماه فرصت دارید فیلم نوآوری خود را با مشخصات زیر ارسال نمایید

حالت دوربین

برای تهیه فیلم خود، حتما دوربین را در حالت افقی نگه دارید

v
زاویه دید

زاویه دید دوربین نسبت به گوینده و یا محیطی که نوآوری را در آن نشان می دهید، کامل و واضح باشد

v
تنظیمات دوربین

تنظیمات فیلمبرداری دوربین موبایل خود را بصورت اتوماتیک (Auto) نگه دارید

v
v
مدت زمان

فیلم های خود را حداقل در یک دقیقه و حداکثر در سه دقیقه تهیه بفرمایید

v
کیفیت تصویر

جهت تهیه فیلم خود از دوربینی استفاده نمایید که کیفیت فیلمبرداری بهتری دارد

v
کیفیت صدا

صدا باید واضح باشد دقت نمایید تا صدای محیط مانند صدای باد یا صدای دیگران از کیفیت صدای شما کم نکند

c
"فیلم‌ها تنها در فرمت‌های m4a, mp4, mkv قابل پذیرش خواهند بود"
لطفا در هنگام تهیه فیلم نوآوری خود، به سوالات زیر پاسخ دهید

شرکت کنندگان در جشنواره

برای ثبت نام در جشنواره با توجه به موضوع نوآوری خود وارد یکی از بخش‌های زیر شوید

کسی که برای دیده شدن تلاش می کند، لزوما انسان موفق و بزرگی نخواهد بود، اما کسی که برای موفقیت و بهترین بودن تلاش می کند، قطعا دیده خواهد شد. روستایی شو، با دارا بودن مجریانی که نشان دادند کارشان را خوب بلدند، با تعریف مولفه های موفقیت، بستری را فراهم کرد که هم گزینه های روستایی هدفش را معرفی کند و هم توانمندی اجرا کنندگانش را به رخ بکشد. به خود می بالم که در کنار این مجریان و این شرکت کنندگان بودم.

جنگلبان فرهاد مسعودی، یک سرخدار منتخب بخش روستای نوآور

شرکت در جشنواره روستایی شو برام خیلی پر خاطره بود. به واسطه روستایی شو توانستم از نوآوری و تولیدم در یکی از روستاهای مناطق محروم کشور صحبت کنم، شاید یکی از معدود شانس هاییست که برای کسی اتفاق بیافتد. به کمک جشنواره تونستم خودم، روستام، تولیدم، و نوآوریم رو به جامعه معرفی کنم با حمایتهای کانون تکرا اتفاقات خیلی خوبی در یک سال اخیر برام افتاده. سپاسگزارم بابت برگزاری چنین جشنواره هایی که هدف در توسعه پایدار روستاها دارد. ممنونم که هستید. بر خود وظیفه میدانم که از شما یاد بگیرم و برای توسعه روستایمان بکوشم.

خدیجه سعیدپور منتخب بخش روستایی نوآور

به عنوان یک روستایی که بیشتر وقتم رو برای تولید محصول صرف میکنم باید بگم که روستایی شو برای من فرصت دیده شدن رو ایجاد کرد. این جشنواره برای من یک مزیت آموزشی ایجاد کرد، یاد گرفتم نگاهم رو نسبت به توانمندی های خودم تغییر بدهم و همچنین ارتباطات موثر و خوبی گرفتم. این جشنواره پیاده سازی ایده به روش علمی و کارآفرینی رو به ما آموزش داد و توانستیم تجربه های موفق خودمون رو به روش علمی و کارآفرینی ارائه بدهیم. مهم ترین نکته این جشنواره توجه به جامعه تولید کننده روستایی کشور بود، امری که مسئولین کشور ازش غافلند.

محمد هاشم پاکیزه منتخب بخش دهیار نوآور

برای آدم های مختلف از گروهمون و قنات گفتن و دیده شدن، حس خوبی بود، با ادم های زیادی اشنا شدیم و کلی از تجربیاتشون استفاده کردیم و کلی دوست های خوبی که هر کدوم قصه خاص و منحصربفرد خودشون رو داشتن، از هرقصه تونستیم کلی درس بگیریم سرلوحه ی راهمون قرار بدیم. خوشحالم که هنوزم با بچه های روستایی شو در ارتباطم و هروقت مشکلی چیزی پیش بیاد ازشون راهنمایی میگیریم.

زهرا تکابی تشکل گوجینو

من خیلی خوشحالم که در این جشنواره شرکت کردم و با سایر نوآوران آشنا شدم و از حضور در کنار دوستان واقعا لذت بردم. جشنواره روستایی شو فرصتی بود تا تجربیاتمون رو انتقال بدیم و از تجربیات بقیه هم استفاده کنیم. از کانون تکرا و همه کسانی که به خاطر ما زحمت کشیدند و این فرصت رو در اختیار ما قرار دادند تشکر میکنم.

خانم عالیه صفاری تشکل برقع

من و گروهم خیلی خوشحالیم که با تیم تکرا آشنا شدیم و توانستیم در جشنواره ی روستایی شو در بخش روستایی نوآور در جشنواره شرکت کنیم. خوشحالم که با یک مجموعه ی حرفه ای و کارآمد که در مورد روستاها و نوآوری های آنها دلسوزانه و مسئولانه فعالیت میکنند، آشنا شدم. از طرفی هم با بقیه منتخبین جشنواره آشنا شدم و از تجربه های آنان در تشخیص نقاط ضعف و قوت خود پی بردم که چگونه برای بهتر شدن کارمان و گسترش آن برنامه ریزی کنیم و امیدوارم که در آینده از طریق شبکه سازی با گروه های دیگر بتوانیم قدم های مشترک برای توسعه ی روستاهایمان برداریم.

خانم فاطمه خواجه منتخب بخش روستایی نوآور

برای اولین بار جشنواره روستایی شو توانمندیهای روستاییان را به نمایش گذاشت و کمک کرد که کار آفرینان روستایی با انگیزه بیشتر وبا هدف به سمت موفقیعت پیشروی کنند وهمچنین با طرح های اشتغالزایی دیگر روستاییان در سطح کشور آشنا شوند من به شخصه از دست اندرکاران اجرایی این طرح کمال تشکر وقدر دانی را دارم.

آقای محمد علی ملایی منتخب بخش دهیار نوآور

جشنواره سال گذشته باتوجه به اینکه اولین تجربه بود ازنظر تبادل اطلاعات وانتقال تجارب کارآفرینان به یکدیگر بسیار موفق بود چراکه افراد دعوت شده از استان های مختلف و از اقصی نقاط کشور بودند همچنین علاوه بر کلاس‌های آموزشی در حاشیه جشنواره توانستیم از ایده ها و نظرات اساتید و کارشناسان استفاده نماییم.

آقای حمیدرضا حسینی مقدم منتخب بخش روستای نوآور

اولین جشنواره روستایی شو در 4 دی سال گذشته بود که متفاوت با همه جشنواره های قبلی بود چون کسانی که این مراسم را برگزار کرده بودند آنقدر مهربان دلسوز و باتلاش بودند که من در مقابلشان کم می آوردم فکر می کردم از چندین سال قبل در یک خانواده زندگی می‌کردیم حتی دوستانی که هر کدام از استانهای مختلف آمده بودند همه پرانرژی بودند دو روز دوره فن بیان گذاشته بودند که عالی بود این دو روز حسابی هم به معلوماتی که نداشتم افزوده شد هم از کنار دوستان و هماهنگ‌کنندگان لذت بردم جا دارد از تک تک عزیزان تشکر کنم و خداوند توفیق بده به تمامی دست اندرکاران این مجموعه سپاسگذارم

خانم فاطمه ذاکریان منتخب بخش روستایی نوآور

بنظرم بسیار خوب بود، اینکه کمتر رویدادی میتوان پیدا کرد که از جوانب مختلف یک نوآور روستایی در کشور به این حالت دیده بشه. بنظر من اتفاق بسیار درست و روشنی هست و در کشور ما نیاز به الگو برداری از روستایی شو دیده میشه.

خانم محبوبه رحیمی منتخب بخش روستایی نوآور
آرشیو ویدیو منتخبین سال گذشته جشنواره روستایی‌شو